Družinové výpravy v březnu

19. března ráno se dvě družiny našeho oddílu rozjely na jednodenní družinovou výpravu. Každá družina se vydala někam jinam, objevovat nejbližší okolí za městem, naučit se nové věci a zahrát si skautské hry.

Světlušky

„Světlušky se rozhodly pro společný výlet přírodou. Dozvěděly se něco nového, ale také si zahrály spoustu fajn her. Při naší cestě přírodou jsme si daly i společný piknik. Výpravu jsme si moc užily, příroda byla krásná a počasí nám přálo. Těšíme se na další společnou akci“

Světlušky na výpravě 19.3.2022

Skauti

Skauti se vydali do svých oblíbených končin v lesích okolo Zátiší. Cestou jsme si vyzkoušeli ošetření několika zranění v praxi, legrace byla při výrobě nosítek a transportu zraněného. Nováčci se také učili rozdělání ohně. Někteří už dokonce splnili potřebný bod nováčkovské zkoušky, spočívající v rozdělání ohně na tři sirky a jeho následné udržení po dobu desíti minut👍. Na konci proběhla velká bojová hra. Velmi bych chtěl poděkovat Šípovi a Korbíkovi – rádcům, kteří se organizace celé výpravy zhostili.