Naši vedoucí

Bc. Michaela Figalová (Štěstí) – Vedoucí oddílu

,,Jmenuji se Michaela Figalová, ale ve skautu slyším především na svou přezdívku Štěstí. Do skautu chodím již 18 let, z toho jsem se 2 roky podílela na vedení skautek a 7 let jsem vedla družiny světlušek.
V současné době studuji Management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně a bavím se grafikou a fotografií, což často uplatňuji i v oddíle.
Absolvovala jsem čekatelský lesní kurz Velká Morava, kurz ZZA a vůdcovský lesní kurz Ursus.
Václav Návrat (Grizzly)Zástupce vůdkyně oddílu, Vedoucí skautů

Skautingu se věnuji již 12. rokem a za tu dobu jsem se stihl propracovat od vlčete až k vedoucímu. Tři roky jsem se staral v našem oddíle o smečku vlčat a od letošního roku se nově budu starat o skauty. Mimo oddíl pak působím jako instruktor na rádcovském kurzu Ostrk. V roce 2020 jsem absolvoval čekatelský lesní kurz Corda, v roce 2022 se chystám na zdravotnický a vůdcovský kurz. Studuji stavební inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně. Ve volném čase se rád věnuji pohybu, ať už se jedná o ježdění na kole, chození po horách či kalisteniku. Také se rád věnuji hudbě, a to obzvláště hře na kytaru.
Michael Krejčí (Šmoula) – Zástupce vůdkyně oddílu, Vedení roverů a rangers

Skautu se věnuji již patnáctým rokem a za tu dlouhou dobu jsem se přes vedení skautů a roverů dostal i k zajímavým zkušenostem jako například instruktorování na roverském zážitkovém kurzu Fonticulus Maděra. Láska ke skautingu mi pomohla vybrat i můj studijní obor, a proto nyní studuji Rekreologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ve volném čase se věnuji vysokohorské turistice, lezení a outdooru obecně. V neposlední řadě si ve volné chvíli i zahraji na kytaru, anebo poslouchám všemožné žánry hudby. Co se týče kurzů, tak mám za sebou první poslední, včetně horolezeckého nebo střeleckého kurzu, ale mezi ty skautské patří hlavně RK Sv. Jiří, ČLK Trinity, ZZA a letos se chystám na VLK.
Anna Kulatá (Sunny) – Vedoucí světlušek

Jmenuji se Anna Kulatá a ve skautu mi říkají Sunny. Je mi 17 let a studuji na Biskupském gymnáziu v Ostravě. Do skautu chodím již 9. rokem a z toho jsem poslední 4 roky vedoucí u světlušek. V roce 2020 jsem se zúčastnila zážitkového lesního kurzu Maděra. Na podzim v roce 2021 jsem složila čekatelskou zkoušku na čekatelském lesním kurzu Hefaistos a v létě 2022 jsem se zúčastnila lesního seberozvojového kurzu LK Veronica. Ve volném čase hraju na ukulele. Mám ráda procházky v přírodě, ideálně večer a bez bot.
Veronika Rosmanitová (Plyšák)Vedení světlušek

Jmenuji se Veronika Rosmanitová, ve skautu mi však všichni říkají Plyšák. Do skautu chodím už devátým rokem. Stihla jsem se vystřídat v rolích vlčete, světlušky, skautky a rangers. Nyní se angažuji ve vedení světlušek. Aktuálně studuji již šestým rokem Biskupské gymnázium v Ostravě. Ve volném čase ráda čtu knihy nebo chodím ven s kamarády.
Marie Kulatá (Pišťa) – Vedení světlušek
Martina Návratová (Sušenka) – Vedoucí vlčat, Oddílová hospodářka

Jmenuji se Martina Návratová, ale ve skautu mě všichni nejčastěji oslovují mou přezdívkou Sušenka. Skautuji už 11 let, z toho už 8. rokem působím ve vedení našeho oddílu. Rok jsem pomáhala u světlušek ale poté jsem se usadila ve vedení vlčat, kde už 7. rokem vedu naši smečku. V minulosti jsem absolvovala rádcovské setkání Žirafa (2014) a kurz ZZA (2021). Na podzim 2022 jsem získala čekatelskou zkoušku na ČLK Velká Morava. Studuji německý jazyk na Ostravské univerzitě. Svůj volný čas ráda věnuji kamarádům, sportování, horám a v létě koncertům.
Jan Vomlela (Bříza) – Vedení vlčat
Anna Vomlelová (Šipka) – Vedoucí skautek

Sabina Gebauerová (Sestři) – Vedení skautek

Šimon Zajac (Termit) – Vedoucí roverů a rangers, vedoucí skautů

V devadesátosmičce skautuju už desátým rokem. Za tu dobu jsem se vystřídal v rolích vlčete, skauta, rádce, rovera i vedoucího skautů. Studuji hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, ve volném čase se podílím na vedení skautů a rád se věnuji nejrůznějším hudebním aktivitám, turistice a ježdění na kole. V roce 2019 jsem byl na roverském zážitkovém kurzu Fonticulus Maděra, roku 2020 jsem absolvoval čekatelský lesní kurz Corda a letos se chystám na zdravotnický kurz.
Natálie Hadžegová (Méďa)

Jmenuji se Natálie Hadžegová a ve skautu jsem dostala přezdívku Méďa. Skautuji přes šest let, čtyři roky jsem pomáhala s vedením světlušek. Nyní bohužel nevedu žádnou družinu kvůli studiu. Studovala jsem na Biskupském gymnáziu v Ostravě a nyní studuji Návrhářství na Technické univerzitě v Liberci. Baví mě kreslení, výtvarné umění, móda, design a tanec. Zúčastnila jsem se čekatelského letního kurzu Hefaistos.